Rozmowy wzięły się z mojego marzenia aby dzielić się tym co mnie inspiruje, a tak się składa, że najbardziej inspirują mnie ludzie. Osoby, które zapraszam różnią się od siebie: niektóre wnoszą w świat oryginalne idee, chcąc go zmieniać, inne pokonują własne ograniczenia aby realizować swoje zamierzenia. Chciałabym aby te wywiady były dla czytającego chwilą refleksji, inspiracji, poszerzenia wiedzy, namysłu nad sobą, a czasami impulsem do zmiany.

Zapraszam

Jak stawać się liderem na miarę naszych czasów? – rozmowa z Zofią Dzik

Cieszy mnie że coraz więcej liderów dostrzega konieczność refleksji nad swoim stylem przywództwa. I jednocześnie, na tym pięknym plakacie podsumowującym założenia programu jest napisane, że jest to droga rzadziej wędrowana. Więc jak to jest?

Czytaj dalej

Najważniejsze jest nastawienie i otwartość – o diversity & inclusion w polskich realiach.

Promowanie różnorodności początkowo rzeczywiście może rodzić wyzwania, bo wymaga od nas wysiłku i wyjścia ze strefy komfortu. Oczywiście, że łatwiej nam, kiedy otaczamy się ludźmi podobnymi do siebie, jednak to jest dość niebezpieczne na dłuższą metę i bardzo krótkowzroczne.

czytaj dalej

Pozwól sobie sięgnąć po to na czym Ci zależy – 

 rozmowa z Malwiną Faliszewską

… skupiam się na budowaniu autentycznej płynącej z wnętrza pewności siebie. To nie jest arogancja i bycie hej do przodu, to nie jest też jakiś specjalny sposób wypowiadania się czy mowy ciała, to w ogóle nie o to chodzi. Najważniejsze w tym procesie jest budowanie swojej samoświadomości, to jest ta absolutna podstawa.

Czytaj dalej

Ludzie dają to co w nich najlepsze gdy czują że są lubiani
rozmowa z Sarah Peyton

Moja praca jest pewnym połączeniem trzech rzeczy: 1. Badań nad relacyjną neuronauką czyli tym jak nasze mózgi tworzą wzajemne relacje i na siebie wpływają 2. Badaniem nad takim rodzajem języka który zmienia mózg 3. Ustawieniami rodzinnymi. Jestem bardzo żywo zainteresowana tym co sprawia, że ciało mówi „tak”.

Czytaj dalej

Konflikt wydarza się na tkance społeczności i na niej powinien być leczony – rozmowa z Tomaszem Bagińskim

Co naprawiają Kręgi Naprawcze?

Kręgi naprawiają dwie rzeczy: po pierwsze – odnawiają relacje w warstwie interpersonalnej pomiędzy ludźmi między którymi coś się zdarzyło. Odnawiają ją do takiego poziomu, że można razem być w jednej przestrzeni czy w jednej społeczności i współistnieć ze sobą z zaufaniem. Drugi obszar dotyczy czegoś, co w wyniku zdarzenia, które miało miejsce, ulega zniszczeniu, zepsuciu lub uszkodzeniu.

Czytaj dalej

W kontakcie ze sobą czyli z kim?

rozmowa z Marcinem Fabjańskim

Co sądzisz o stawianiu sobie w życiu celów? Żyjemy w świecie, który komunikuje nam zewsząd, że aby mieć poczucie spełnienia, albo przynajmniej poruszania się do przodu powinniśmy stawiać sobie cele i do nich dążyć. Jak widzi to medytujący filozof?

Kiedyś było to proste, według starożytnych, celem każdego człowieka było rozkwitnięcie. Może nie każdemu ale nawet taki człowiek „z ulicy“ miał pewną ścieżkę, zaplanowany przez tradycję plan życia. Filozofowie tego nie akceptowali, byli więc często banitami, funkcjonującymi poza społeczeństwem.

czytaj dalej

Puść klamkę –

rozmowa z

Magdą Niemczuk – Kobosko

Jak wygląda twoja droga od momentu, w którym podjęłaś decyzje o zmianie? Jaka ona jest? Czy były już na niej jakieś momenty zwrotne?

Ta moja droga w ogóle nie jest prosta. Mam takie wrażenie, że fantastyczną metaforą życia, a już zwłaszcza mojego ostatnio jest zapis elektrokardiogramu. Góra, ostry dołek, górka, ale najgorzej jest gdy ta krzywa się wypłaszcza, bo to znaczy ze zbliżasz się niechybnie do momentu w którym nie żyjesz.


czytaj dalej