Warning: Illegal string offset 'media_type' in /home/users/maciejewska/public_html/strona/wp/baton/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/users/maciejewska/public_html/strona/wp/baton/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152
Program dla Kobiet Liderek – Marzanna Maciejewska

Program dla Kobiet Liderek

Program dla Kobiet Liderek

Wiele zdolnych i ambitnych kobiet realizujących się na ścieżce rozwoju zawodowego, w pewnym momencie skonfrontowana zostaje z wyzwaniem które wydaje się im zbyt poważne. Najczęściej jest to propozycja wzięcia znacznie większej odpowiedzialności, albo zajęcia się nowym tematem. Niezależnie od posiadanych kompetencji, wiele kobiet reaguje obawą i wątpliwościami „Czy jestem gotowa? Czy jestem wystarczająco kompetentna? Czy sobie poradzę?“ Przy braku wsparcia ze strony otoczenia zdarza się że obawy stają się tak silne, że zaczynaja dominować nad racjonalnym myśleniem i powodują że kobieta odrzuca pojawiąjącą sie szansę. Program Rozwoju który stworzyłam z myślą o takich kobietach powstał jako podsumowanie mojej wieloletniej coachingowej pracy z wieloma z nich, zmagających się z takimi i podobnymi wyzwaniami.

Program składa się z kilku modułów ułożonych w taki sposób aby praca nad każdym z nich dawała określone korzyści i stopniowo zbliżała do osiągnięcia celu.

  • 1. Sytuacja – zaczyna się omówieniem sytuacji, wyzwań i towarzyszących im myśli, emocji i przekonań. Pozwala odróżnić fakty od przekonań, zdrowe myśli od niezdrowych, poczuć emocje i pracować nad nimi.
  • 2. Wizja – wspólnie pracujemy nad wizją tego co Liderka chce wnieść w swoją pracę , lub co osiągnąć w swojej roli , jakie wartości promować, w jaki sposób pokazywać swoją pracą to co ma dla znaczenie.
  • 3. Moje Zasoby/Kim jestem – analiza zasobów i silnych stron. Odkrywanie tego co stanowi o wyjątkowości, szukanie tego co daje naturalne poczucie bycie kompetentną.
  • 4. Przeszkody – Odkrywanie co jest barierą w skutecznym działaniu: które przekonania, schematy myślowe działają kontrproduktywnie, pracujemy z wewnętrznym krytykiem/sabotażystą oraz postawą zaufania do siebie i lubienia siebie, zamiast krytykowania i osądzania.
  • 5. Umiejętności – Rozwijanie umiejętności takich jak skuteczne komunikowanie się i prowadzenie dialogu, ćwiczenie umiejętność negocjowania wygrana-wygrana, budowania relacji